חיפוש
חיפוש

בעיות עיכול

שחרור מאלרגיה ומכאבי בטן

בעיות עיכול
פחד משינוי
חרדה, אלרגיה

אלרגיה לירקות

מיכל הגיעה אלי אחרי שנואשה מהבעיה שהופיעה אצלה בשנים האחרונות. היא לא מצליחה לעכל ירקות שונים. האוכל נאכל ויוצא כמו שהוא. וחלק מהירקות או הקטניות גורמים לכאבי בטן והתנפחות בבטן. זה נראה כאילו היא אלרגית פתאום לירקות או למאכלים שיש בהם סיבים כמו קטניות וכך גם הגדירו את זה חלק מהרופאים.

כאבי בטן והתנפחות

התחלנו לעבוד תחילה על אחד הירקות שהיא אוהבת, אך לא יכולה לעכל, פטריות. לקחנו את הירק הזה כדוגמה. ביקשתי ממיכל שתרגיש בדמיונה את ההרגשה שיש לה אחרי שהיא אוכלת פטריות. היא הרגישה מיד התנפחות וכאבי בטן. זה מעניין שאנחנו יכולים לשחזר את ההרגשה  והכאב אפילו שכרגע זה קורה רק בדמיון.

שחרור התגובה הגופנית

בתהליך של טיפול ממוקד, תהליך של שחרור התגובה לפטריות, גרמנו לגוף לשחרר את המצוקה והכאב מאכילת המאכל הזה, כהתחלה.

לאחר הטיפול הזה היא הביאה פטריות שבישלה אתמול ואכלה אותן. ההרגשה היתה טובה, לא התפתחה נפיחות ולא הורגש כאב.

בעיות עיכול

ואז הגענו לסיפור האמיתי. מיכל סיפרה שהלכה לרופאים רבים כי היא מתקשה לעכל באופן כללי. כל דבר כמעט שהיא אוכלת יוצא מהגוף בחתיכות לא מעוכל כפי שנכנס.

הגוף לא מייצר בעיה סתם. הסברתי לה שחוסר עיכול גופני אולי נגרם מחוסר עיכול רגשי או נפשי שקיים בחייה ושאלתי האם אולי יש כזה חוסר עיכול?

"אלרגיה" לשינוי בחיים – מי אני?

ואכן זה המצב. הבחורה הזאת עוברת בשנים האחרונות שינוי מאד גדול בחייה. שינוי תרבותי עצום ובעקבותיו גם מעבר בין מדינות. היא שמחה מאד בשינוי, היא בחרה בו. אך הגוף מגיב בפחד ובחרדה אשר מתבטאים בבעיות עיכול.

כאמור אלו אירועים ושינויים מאד משמחים ורצויים אך מצד שני היא כבר לא מכירה את עצמה. לפני שנתיים שלוש היא היתה אדם אחד וכרגע היא אדם שונה לגמרי. היא התרחקה מעצמה וזה גורם לה מתח וקונפליקט פנימי. 

עבדנו על ההרגשה הזאת של ריחוק מעצמה, על האדם החדש שהיא, שמתבונן על האדם הקודם השונה כל כך. 
הטיפול המרגש הזה הפגיש את מיכל עם עצמה. 2 המיכל התחברו לאדם אחד שמקבל את כל החלקים שלו.
אנחנו כמובן נמשיך ונשחרר כל תוכנית סיפור שנמצאים בתת המודע של מיכל ואשר גורמים לה לתגובה "אלרגית". נמשיך לשחרר את הפחדים או החרדות שמשפיעים עליה גופנית וגורמים כאב ובעיות עיכול כשהיא אוכלת מאכלים שונים. אך כמובן האבן המרכזית שהיא בסיס האלרגיה כבר השתחררה, וההרגשה של החיבור בין החיים הקודמים והחיים הנוכחיים, בין אני של אתמול והאני החדש כבר שם.

 

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מאמרים נוספים

עבודה רגשית ממוקדת מהירה ליצירת מציאות רצויה (בזום).

איילת גושן טיפול הומאופתי וגמילה מהתמכרויות

פגישות בזום או פנים אל פנים בירושלים.

טיפול בלי לצאת מהבית לריפוי שלם של בעייתך בשיחה באון-ליין

Classical homeopathy for English speakers

If you live in the Jerusalem area, we will meet face to face. For those who cannot get to Jerusalem, we can meet via internet.

נושאים נוספים באתר