חיפוש
חיפוש

סדיסט – סאדיזם

סדיזם

סדיסט נהנה כשמישהו אחר סובל

הפעם נתחיל מהסוף: אם אתה סדיסט, כלומר, מפיק הנאה מסבל של אדם אחר או חיה, ואם זה מפריע לך, כלומר, היית מעדיף להנות כשלאדם אחר טוב ונעים, ולא כשאדם אחר סובל וקשה לו, אפשר לעזור לך בשיטה הנקראת הומאופתיה קלאסית.

אני כותבת את המאמר הזה בתשובה לשאלה באתר כלשהו, והשאלה היתה בערך: "אני סדיסט, האם סדיזם הוא נורמאלי". השאלה נשאלה לפני כמה ימים וכל העונים נמנעים לענות עליה. למה? כי קשה לאדם להתקרב, להרגיש אמפתיה, לאדם שנהנה כשאנשים סובלים.

סדיסט מסתיר את הנטייה הזאת:

רוב האנשים לא רוצים בקרבתם מישהו שנהנה כשהם עצמם סובלים, כשאדם אחר סובל, או כשחיה סובלת. רוב האנשים מרגישים סיכון ליד אדם סדיסט. הם יודעים שאם וכאשר יקרה להם משהו רע, יש סיכוי שהסדיסט, יהנה מהסבל שלהם. הסאדיסט יודע זאת בתוך תוכו לכן בדרך כלל יסתיר את הנטיה הזאת שלו, ויגלה אותה רק בחברת הדומים לו.

הסדיסט עצמו, אם ישים עצמו בנעלי הצד השני, לא בטוח שישתוקק להיות האדם שמתעללים בו, אבל ייתכן, כמו במצבים רבים, שאדם סדיסט יוכל לראות בהנאה את עצמו גם בצד הסובל. הפקת הנאה מסבל של אחרים, דומה מאד להפקת הנאה מסבל של עצמך – מזוכיזם.

באותה שאלה ששאלו ברשת שאלה אותה בחורה האם זה נורמאלי להיות סדיסט… ובכן, לאותה בחורה זה חלק מהחיים. החיים לימדו אותה שנהנים כאשר יש סבל. לא ניכנס כרגע לסיבות שהביאו לנטיה הזאת. השאלה החשובה היא להיות סדיסטית זה טוב בשבילה או לא? שאלה נוספת היא, אם הבחורה תחליט שהיא לא מעוניינת בנטייה הזאת, האם אפשר לצאת מזה?

סדיזם נובע מכהות ברגשות:

סדיזם נובע לעיתים קרובות מחוסר יכולת להרגיש, כהות רגשית. קשה לאדם לא להרגיש לאורך זמן, והוא מחפש דרך שתרגש אותו. לשם כך הוא פונה למצבים קיצוניים שידגדגו לו את הלב. כהות רגשית קורית לפעמים גם אחרי שאנשים מתרגלים לסרטי אימה, לסרטי כאב, או לסרטים פורנוגרפיים, או למצבי כאב שהם חוו בחיים. הלב שוכח איך זה להרגיש משהו מהפשטות הנעימה של החיים. חלק מהאנשים הסדיסטיים, אם כי לא כולם, זקוקים לריגוש הנובע מכאב, דווקא בקשר המיני שלהם ולא במקומות או אירועים אחרים בחיים.

אנשים מסתירים תכונות מחשבות או הרגשות שאינם שלמים איתן:

אדם מרגיש צורך להסתיר תכונה או מחשבה, כאשר הוא מרגיש בתוכו שלא יקבלו אותו עם אותה תכונה. זה לא אומר שלכל הסתרה יש הצדקה. בחברה הביקורתית המערבית, הרבה פעמים אדם מדמיין שיש לו תכונה איומה, שעליו להסתיר, והמציאות היא שאין לו שום תכונה איומה, אלא שהוא פשוט ביקורתי מאד כלפי עצמו. בכל זאת, כשאנחנו מסתירים משהו, כדאי להתבונן בכך. ברגע שאדם שואל על נטייה כלשהי שלו, או על תכונה שלו, "האם זה נורמאלי" סימן שהוא מרגיש לא בנוח בסתר ליבו, עם העניין שהעלה. כדאי לברר האם באמת מוטב "לקבל" את מי שאני עם התכונה הזאת, כלומר לרפא את הביקורת שלי כלפי עצמי, או שאם הייתי ללא אותה נטייה, היה לי פשוט טוב יותר, ואולי גם לסביבה שלי.

מה אם לא הייתי סדיסט?

הסדיסט יכול לחשוש שאם לא היה סדיסט היה מאבד את כל ה"כיף" בחיים. המציאות אינה כזאת. אנשים שאין להם התכונה הזאת פשוט נהנים, באמת ובתמים, מדברים אחרים, מפרח פורח, מזה שלמישהו קרה משהו נעים וטוב, ומהרבה הרבה דברים אחרים.

האם אפשר "להפוך" מסדיסט ללא סדיסט?

האמת היא שלשנות את הנטיה של "סדיסט", ל"לא סדיסט" היא בדיוק כמו לרפא את הנטיה לכעס, או את הביישנות, או כל נטייה לא נוחה אחרת.

הומאופתיה מתמודדת עם הנטייה הזאת כמו עם כל תכונה אחרת, ולאחר שנמצא עבור האדם את התרופה ההומאופתית המתאימה לו ביותר, יתחיל בתוכו ריפוי פנימי עמוק. הריפוי, כמו בכל מקרה, איננו קסם מהיר , אלא תהליך, אבל בסופו של דבר בהחלט אפשרי.

בספרות ההומאופתית מופיע האזכור לסדיזם ביותר מ 300 תרופות הומאופתיות. ייתכן לפי שכיחות ההופעה של האזכור הזה שיש ברבים מאיתנו מעט סדיזם פוטנציאלי. לא תמיד הוא מתממש בחיי היום יום, ולפעמים הוא נחווה בתוכנו דווקא כפחד עצום מסדיזם. אם נתבונן סביבנו, אפילו אנשים שקצת סרקסטיים, עוקצניים, אנשים שאומרים משפט בטון שלא מתאים לנושא של המשפט, ולמעשה, מתכוונים לההיפך ממה שאמרו, ייתכן שיש בהם מעט סדיזם סמוי. בכל אופן אפשר וכדאי לטפל בנטיה להיות סדיסט. החיים נעימים יותר בלי נטייה זאת.

דוגמאות לטיפול הומאופתי באדם סדיסט – סדיזם:

  • Androc

תרופה הומאופתית זאת תתאים לחסרי לב באופן טוטאלי. דבר לא מרגש אותם. הם יכולים לפגוע בלי רחמים. לא יסתכלו לאחור.

  • Anac

אדם שזקוק לתרופה ההומאופתית הזאת, הוא בדילמה פנימית. באוזן אחת הוא שומע את הקול הרע. באוזן שניה הוא שומע את הקול הטוב. הוא לפעמים חסר רחמים, ולפעמים מלאך. הוא אדם רגיש מאד, אולי אפילו רגיש לשינויי מזג אויר, ופגיע.יכולים להיות לו בגוף כאבים שהם במיוחד חזקים בתחילת היום או לפני שהתחיל לנוע, ומשתפרים בהמשך.

  • Apis

זהו אדם מאד פעיל. חם לו מאד. הוא עובד ועובד ללא לאות. יש לו אחריות. בנוסף הוא יכול להיות סדיסט.

צור קשר ואענה על שאלותיך כבר עכשיו! —

 

3 תגובות

  1. חבר שלי סדיסט.. הוא הלך לפסיכולוג ולא עזר לו…הוא ממש מנסה מה אפשר לעשות? הוא ממש ממסה שלא לפגוע בי הוא מספר לי שכלכך קשה לו אבל הוא בחיים לא יפגע בי, הוא כל עולמי, מה אפשר לעשות?בבקשה…

    1. קשה לענות על שאלה כזאת בלי להכירך ולהכיר את חברך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מאמרים נוספים

בעיות עיכול

בעיות עיכולפחד משינויחרדה, אלרגיה אלרגיה לירקות מיכל הגיעה אלי אחרי שנואשה מהבעיה שהופיעה אצלה בשנים

לקריאה »

סרטן – ריפוי!

סרטן ניתן לריפוי היום, באחוזים גדולים של הצלחה, בעזרת תרופות הומאופתיות והפרוטוקולים של בנרג'י – שיטת טיפול ספציפית למחלת הסרטן, עם 150 שנות ניסיון. לכל סרטן הטיפול המסויים שלו.

לקריאה »

עבודה רגשית ממוקדת מהירה ליצירת מציאות רצויה (בזום).

איילת גושן טיפול הומאופתי וגמילה מהתמכרויות

פגישות בזום או פנים אל פנים בירושלים.

טיפול בלי לצאת מהבית לריפוי שלם של בעייתך בשיחה באון-ליין

Classical homeopathy for English speakers

If you live in the Jerusalem area, we will meet face to face. For those who cannot get to Jerusalem, we can meet via internet.

נושאים נוספים באתר