חיפוש
חיפוש

אמון – הדבק של יחסים מוצלחים –

מה קורה בחיי אם אין לי אמון באנשים, איבדתי אותו,

אם אני חושדת או לא סומכת,
ואיך אפשר לשפר את ההרגשה?

יחסים טובים ביננו ובין אנשים בסביבה שלנו משפיעים על רמת האושר שלנו.
י
חסים הבנויים על אמון ועל הרגשת ביטחון ישגשגו ויוכלו להמשך לאורך זמן. יציבות כזאת נותנת לנו הרגשה פנימית שיש על מי לסמוך, שיהיה על מי להניח את הראש בזמנים קשים.
במחקר ארוך שנים שפורסם לאחרונה (מצורף סרטון בסוף המאמר) דרגו אנשים את האושר שלהם והתברר שהוא נמצא מתאים לרמת הביטחון שיש להם, להרגשה שיש מישהו פה בעולם שאפשר לבקש ממנו, מישהו שדואג להם.

חוסר אמון באנשים הקרובים לי, בבן/בת הזוג, בבני משפחה, בעמיתים לעבודה, פוגע ויפגע באושר שלי ויפורר את הקשרים והחברויות שיש לי.

האם קשה לך לתת אמון באנשים?

  • חוסר אמון בגלל נסיון רע בעבר:

כשאנחנו נולדים, באופן טבעי ברור לנו שכולם לטובתנו. במשך השנים, ואולי אפילו בימים או בחודשים הראשונים לחיינו, אנחנו מתאכזבים פה ושם.

בגיל מבוגר יותר, למשל בבית הספר, חווינו אולי חוויות של שבירת האמון. למשל אם מישהו לא שמר על הפרטיות שלנו וסיפר משהו אישי שסיפרנו לו למישהו אחר. ילד אחר אולי חווה שקבוצה צחקה לו, סתם כך בשביל להתעלל. אולי אדם שהיה "חבר" שלנו עשה מעשה לא חברי כלפנו. מעשים קשים כאלה שאנחנו עוברים בילדות המוקדמת עשויים להיחרט בתודעה שלנו.

אם אנחנו רגישים לאכזבה ולא מצליחים להתגבר עליה, אנחנו עלולים לחוות אותה כסוג של בגידה, ומשם והלאה אנחנו עלולים לא לתת אמון באנשים.

  • ילדות קשה:

ילדים שגדלו במשפחה קשה, בבית שבו שמעו רק ביקורת, או בבית שבו חוו התעללות גופנית או רגשית, נמצאים מאבדים אמון באנשים כבר בשנים הראשונות של חייהם, ולפעמים מצב זה נמשך אל תוך בגרותם.

  • תכונות אופי:

יש אנשים מאד אסטרטגיים – אנשים המציבים מטרה, וצועדים אליה בלי לעצור בשום מחסום. הם עושים הכל כדי להשיג את מטרתם, ישתמשו במניפולציות, וגם יעברו על כללים שעבור אחרים הם קו אדום. הם יעגלו קצת פינות אם יש צורך, יספרו סיפורים קצת לא מדויקים. אולי אתה מכיר תכונות דומות אפילו בעצמך. בעקבות הרגישות שלך לתכונות אלו אין לך אמון בחלק מהאנשים ואתה נוטה לחשוד ולבדוק שוב ושוב מי הוא האדם שמולך, ומהן כוונותיו האמיתיות.

האם יש לך הרגשה שלא נותנים בך אמון?

אולי יש לך הרגשה שחושבים שאתה לא אמין, שאתה לא ב 100% ישר, ולכן לא סומכים עליך ולא לא נותנים בך אמון. אולי בגלל חוסר ביטחון או סיבות אחרות אתה נותן הרגשה שלא תצליח במשימות שאתה לוקח על עצמך, או הרגשה של חולשה וחוסר יכולת.

חשדנות היא רעש בראש, אי שקט, כולנו רוצים שקט ורוגע:

כדי להרגיש טוב יותר ננסה להימנע ממגע עם אנשים או לשלוט ככל האפשר במציאות סביבנו, לכוון כל דבר עד הפרט האחרון.

תארו לעצמכם איך היינו מרגישים אם היה לנו ביטחון שאנשים הם טובים במהותם. ביטחון שהדברים קורים כמו שהם צריכים לקרות ושבהמשך נבין מה היתה הסיבה לסדר האירועים. אמון הוא הרפיית השליטה.

הומאופתיה – כדי לאפשר יותר אמון באנשים, פחות חשדנות

הומאופתיה מתווכת בין כוח הריפוי הפנימי שלנו ובין הגוף שלנו, הנפש ורגשות שיש לנו כרגע.
הכנה הומאופתית מותאמת אישית מזהה בתוכנו את המקור הפנימי ביותר לחוסר האמון, וכוח הריפוי הפנימי שבנו מתחיל לאזן את חוסר האמון הזה.
בחירת הטיפול ההומאופתי מסתמכת על ההרגשות האישיים המיוחדים לך.
האם חווית חוויה קשה שיצרה מחסום לתת אמון? האם חוסר האמון שלך באנשים מושפע גם מחוסר ביטחון או מבעיית דימוי עצמי? או אולי אתה חושש ממניפולציות של בני האדם?
כל הדברים האלו ניתנים לאיזון.

טיפול הומאופתי הוא טבעי ועדין. הכנה הומאופתית שמותאמת לך אישית אינה תרופה.  צור קשר כדי לברר האם הומאופתיה מתאימה לך.

דוגמאות לכמה הכנות הומאופתיות שמתאימות לאנשים שאיבדו אמון:

מהי הכנה הומאופתית?
 Nat-m Natrum muriaticum נטרום מוריאטיקום

מתאים למי ששרויה ביגון. עצב שהיא שומרת בתוכה בשקט, בשל אירוע קשה שעברה. מישהו שסמכה עליו גילה משהו אישי שלה, או אמר משהו לא ראוי. היא שונאת את מי שפגע בה. ניתקה איתו מגע ולא תדבר איתו לעולם. 

Hyoscyamus Niger Hyos היוסיאמוס

מתאים לאדם שעבר אירוע מצער. הוא סבל שלא בצדק. למשל אולי איזה רופא עשה טעות ונתן לו תרופה שלא היתה מתאימה ופגע בו. מאז אין לו שום אמון ברופאים או בתרופות. לדעתו תרופות עלולות להרעיל אותו. הוא נעשה חשדן מאד.

ולסיום, מעניין לצפות בסרטון הבא. מסתבר לאחר מחקר של שנים שאנשים יותר מאושרים אם הם מרגישים שיש להם רשת ביטחון, שיש להם בחייהם על מי לסמוך.

כניראה עדיף לשקם את מערכת האמון הפנימי שנפגעה, ולו רק כדי להבטיח יותר הרגשת אושר פנימי.

אני מחכה לטלפון ממך עכשיו!

איילת גושן 050-2070766  או צרו קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מאמרים נוספים

בעיות עיכול

בעיות עיכולפחד משינויחרדה, אלרגיה אלרגיה לירקות מיכל הגיעה אלי אחרי שנואשה מהבעיה שהופיעה אצלה בשנים

לקריאה »

עבודה רגשית ממוקדת מהירה ליצירת מציאות רצויה (בזום).

איילת גושן טיפול הומאופתי וגמילה מהתמכרויות

פגישות בזום או פנים אל פנים בירושלים.

טיפול בלי לצאת מהבית לריפוי שלם של בעייתך בשיחה באון-ליין

Classical homeopathy for English speakers

If you live in the Jerusalem area, we will meet face to face. For those who cannot get to Jerusalem, we can meet via internet.

נושאים נוספים באתר