חיפוש
חיפוש

אי שקט

אי שקט – מהו ומהי הדרך לצאת ממנו?

אי שקטאי שקט נפשי או גופני פנימי הוא מצב של חוסר מנוחה תמידי. הוא מתבטא בשרירים מתוחים, בתזזיתיות, או במחשבות שלא מרפות.  

חוסר המנוחה נובע ממתח, דאגה, חרדה, פחד, ולעיתים משילוב של קצת מכל אחד מהם. מורגש קושי לשבת, קושי לבצע את מה שצריך באותו רגע, ולעיתים מושקע מאמץ רב בנסיון להסתיר את המצב.

תאר לעצמך כדור עם בטריה שכל הזמן קופץ ונע ללא הפסקה בין 2 כפות הידיים, ועליך להחזיק בכדור ולנסות לייצב אותו בידיך, ולהרגיע אותו, אבל יש לו בטריה והוא בתנועה מתמדת. תאר לעצמך כמה מאמץ תצטרך להשקיע יום ולילה כדי להרגיע את הכדור הקופצני. זוהי ההרגשה של אי שקט. בתוכך נע משהו, כל כולך בתנועה, בחוסר מנוחה, ואתה עצמך מנסה לייצב חוסר שקט פנימי זה ומשקיע בכך מאמץ רב. בו זמנית עליך גם לחיות, לעבוד או ללמוד, לנהל חיי חברה. איזה מאמץ!

אי שקט כזה יכול כמובן לגרום לעצבנות. אדם שמתאמץ כל הזמן לשמור על רוגע אך בפנים הוא תזזיתי יכול להגיע למצבים שבהם הוא כועס בקלות, מתפרץ, צורח. ייתכן שהאדם יעדיף להמנע ממגע חברתי. קשה לו להתרכז בחברה, או שהשילוב של ניסיון להיות בשקט פנימי ובאותו זמן לנהל שיחה גורם למאמץ רב מדי.

כמובן שבמצב כזה אדם לא יכול למצות את הפוטנציאל שלו. הוא מתקשה להגיע להישגים ולהתקדם, כי בכל רגע נתון עליו להרגיע את התזזתיות הפנימית. זה כמו לקבל קהל כשהילד שלך בוכה שהוא רעב ואתה אמור להתעלם מזה ולהמשיך לקבל קהל ברוגע ובמתינות. נסיון לבצע את המשימות בחיים במצב של חוסר שקט הוא כמו ניסיון לישון כשיש רעש חזק של שיפוצים בחדר הסמוך, רק שבמקרה הזה הרעש החזק הוא בתוך תוכך ונמצא איתך בכל רגע.

האם נגרמת פגיעה בגוף? כמובן. כל מצב של חוסר שקט הוא מצב לא מומלץ לגוף. זהו מצב של מתח אשר לפי מחקרים משנה את רמת ה PH בגוף ליותר חומצית. ברמה חומצית הגוף יותר חשוף למחלות. במצב של שקט נפשי וגופני הגוף ברמת PH בסיסית באופן יחסי, ורמה בסיסית זאת מגנה עליו ממחלות רבות. אפשר לשמוע על כך בהרצאה של מומחה הריפוי האלטרנטיבי לסרטן.

אי שקט הוא למעשה רמז פנימי גדול שיש משהו שצריך איזון – טיפול הומאופתי:

כאשר מכירים את האדם באופן עמוק ומדוייק, כאשר מבינים את סוג אי השקט שלו, אפשר להתאים לו טיפול הומאופתי אשר יחזיר אותו בהדרגה לשקט פנימי. זה אפשרי בעזרת הומאופתיה קלאסית, וקורה כל הזמן.

אי שקט הוא תופעה מאד אישית ויכול להופיע אצל אנשים שונים באופן המיוחד להם בלבד. למשל, יש אנשים שהם באי שקט בזמן מסויים למשל כל יום בבוקר, ובמשך היום הם הרבה יותר שקטים. יש אנשים שהם בחוסר שקט בזמן שמחשיך. חוסר השקט יכול להיות קשור לאירוע שעומד להגיע, או קשור לרעב, או לבוא לידי ביטוי בזמן בדידות. אדם יכול להרגיש חוסר מנוחה דווקא בשינה, וחוסר השקט ממש יחייב אותו לצאת מהמיטה. לפעמים תנועה או ספורט מרגיעות, או דווקא מחמירות את המצב. בהומאופתיה אנחנו שמים לב לכל סוג של אי שקט וזה מוביל את ההומאופת להתאים את הטיפול המדוייק ביותר לאדם.

צור קשר כדי להתייעץ לגבי אי השקט שלך או של קרוב משפחה שלך, וכדי להבין האם הומאופתיה יכולה לעזור לך.

לפניך מספר דוגמאות לטיפול הומאופתי באנשים שסובלים מחוסר שקט

מהי הכנה הומאופתית?

Calc – קלקריאה

תרופה הומאופתית זאת מתאימה לאנשים שסובלים מחוסר שקט לאחר מגע מיני. באופן כללי יש להם חרדה לבריאות שלהם ושל המשפחה. הם זקוקים לתמיכה של בן /בת הזוג או של ההורים, בעיקר כשמתעוררת בעיה כלכלית או בריאותית.

Cham – קמומילה

חוסר שקט בעיקר בילדים. הם צורחים, רוצים משהו, כשמביאים להם הם כבר לא רוצים את זה, זורקים את מה שהביאו להם, רוצים משהו אחר. סובלים מאד מכאבי צמיחת השיניים.

Aur – אאורום

מתאים לאדם מאד אחראי. הוא רואה את התמונה הכוללת, את האחריות הציבורית, ולא רק מה שקורה במשפחה שלו. חוסר המנוחה שלו מתחזק כשהוא שוכב. סובל מבעיות לב. הרגשה גרועה יותר החל מהערב ועד הבוקר.

מה הייתי רוצה לשפר בעצמי או בחיי?

(אפשר לבחור כמה אפשרויות, ואפשר לראות אח"כ מה אחרים הצביעו)

מה הענין שמפריע?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מאמרים נוספים

בעיות עיכול

בעיות עיכולפחד משינויחרדה, אלרגיה אלרגיה לירקות מיכל הגיעה אלי אחרי שנואשה מהבעיה שהופיעה אצלה בשנים

לקריאה »

סרטן – ריפוי!

סרטן ניתן לריפוי היום, באחוזים גדולים של הצלחה, בעזרת תרופות הומאופתיות והפרוטוקולים של בנרג'י – שיטת טיפול ספציפית למחלת הסרטן, עם 150 שנות ניסיון. לכל סרטן הטיפול המסויים שלו.

לקריאה »

עבודה רגשית ממוקדת מהירה ליצירת מציאות רצויה (בזום).

איילת גושן טיפול הומאופתי וגמילה מהתמכרויות

פגישות בזום או פנים אל פנים בירושלים.

טיפול בלי לצאת מהבית לריפוי שלם של בעייתך בשיחה באון-ליין

Classical homeopathy for English speakers

If you live in the Jerusalem area, we will meet face to face. For those who cannot get to Jerusalem, we can meet via internet.

נושאים נוספים באתר