אילמות סלקטיבית

הילד מדבר בבית

אבל שותק בגן או מחוץ לבית

אילמות סלקטיבית היא תגובה לחרדה. בד"כ סובלות ממנה ילדות, אבל גם ילדים. הילדה או הילד לא מסוגלים להוציא מילה בגן, או מחוץ לבית, אך בבית הם מדברים בחופשיות.

לילדים הסובלים מאילמות חברתית יש בד"כ גם חרדה חברתית. האילמות מתגלה בין הגילים 2 ל 4, כניראה כשהילד מתחיל ללכת לגן. כדאי מאד לטפל בילד בגיל צעיר ככל שניתן.

אילמות סלקטיבית אינה בהכרח בישנות. ילדים בישנים מפשירים בהדרגה ומתערים בסיטואציות חברתיות בקצב שלהם. הם משתתפים ופעילים בחברה שמוכרת להם. לביישנים קשה תמיד בהתחלת שנה או בחברה חדשה אבל הם מסתדרים אח"כ. לעומת זאת, ילדים עם אילמות סלקטיבית אינם משתתפים באירועים רבים של בני גילם, ואם המצב הזה נשאר כך שנים רבות הוא עלול לפגוע בהתקדמות שלהם. 

מקובל לחשוב שהסיבה לאי דיבור (באופן סלקטיבי) של ילדים היא משהו רע שקרה להם, טראומה שעברו. זה לא בהכרח נכון. חלק מהילדים הסובלים מאילמות סלקטיבית אכן חווה טראומה. גם בין הילדים שאינם סובלים מאילמות סלקטיבית אותו אחוז של הילדים חווה אירוע טראומתי. 

אילמות סלקטיבית אינה נובעת מקושי בקליטת השפה. ילד אשר סובל מאילמות סלקטיבית יכול לדבר היטב ובשפה ברורה בבית. לכן בד"כ במקרה זה קלינאי תקשורת לא יוכל לעזור. אי הדיבור גם אינו  מניפולציה, כלומר הילד לא "מסרב" סתם כך לדבר. חרדה, היא אשר גורמת לילד פחד גדול בחברה. הילד מנסה להמנע ממתח או מסיטואציה מפחידה והאילמות מבטאת את ההמנעות.

אילמות סלקטיבית אינה אוטיזם. ילד עם אילמות סלקטיבית ינסה להמנע מקשר עין ומכל תקשורת בגן, או בסביבה לא בטוחה, וזה עלול להראות כמו קושי בתקשורת של אוטיזם, אבל בבית ובסביבה בטוחה הם מתקשרים בחופשיות. 

בטיפול הומאופתי אנחנו נכיר את הילדה או הילד דרך שיחה עם ההורים והתבוננות בילד. נתאים הכנה הומאופתית אשר מתאימה לאופיו ולרגישויות שלו.

***

התקשרו ונדבר

איילת גושן 050-2070766  או צרו קשר

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מאמרים נוספים

בולמיה – טיפול הומאופתי טבעי –

בולמיה – אני אוכלת המון ואז מקיאה. יש לי קושי לתקשר עם אנשים, אני מרגישה שונה, טיפשה, אני בודדה, נפרדת מהם. הם טובים וחכמים ממני, אני לא יכולה להגיד את דעתי. קיבלה טיפול הומאופתי וחייה השתנו.

לקריאה »

משהו מטריד אתכם? צרו קשר

איילת גושן טיפול הומאופתי וגמילה מהתמכרויות

פגישות פנים אל פנים בקליניקה בירושלים.

הומיאופתיה און-ליין

טיפול הומיאופתי בלי לצאת מהבית לריפוי שלם של בעייתך בשיחה באון-ליין

Classical homeopathy for English speakers

If you live in the Jerusalem area, we will meet face to face. For those who cannot get to Jerusalem, we can meet via internet.

נושאים נוספים באתר